העלמת ורידים

תפקידם של הורידים הוא הוצאת פסולת מכל הרקמות, האיברים הפנימיים והגפיים חזרה לכיוון הלב. מחלות כלי דם משבשות את תפקודם. וורידים בולטים ברגליים היא מחלת כלי דם שכיחה ביותר, העלולה להופיע גם בגיל צעיר יחסית. הגורמים לורידים בולטים ברגליים הם אי ספיקת ורידים או פקקת. הורידים מתנפחים והדם אינו מנוקז על ידם.

ורידים מורחבים- דליות- מהווים פגם אסתטי ובעיה רפואית כאחד. הרופא המומחה העוסק בכירורגית כלי דם הוא רופא כלי דם או כירורג כלי דם. חלק גדול מעיסוקו של רופא כלי הדם הוא העלמת ורידים (דליות) ברגליים.

יש לדעת שבעיית הורידים אינה אסתטית בלבד. אם לא מטפלים בה בזמן היא עלולה להתפתח לבעיה רפואית של ממש: כאבים ונפיחות ברגליים, הרגשת כובד בעמידה ממושכת, ולבסוף- כתמים חומים שחורים ופצעים שאינם נרפאים. לכן, אם יש תחושה של כבדות ברגליים- גם במקרה שעדיין לא נראים שינויים נרחבים בורידים- מומלץ לפנות למרפאת כלי דם ולקבל טיפול העלמת ורידים. ככל שמקדימים בטיפול- יהיה הטיפול אפקטיבי יותר.

בעבר היה הניתוח הפיתרון היחיד המוצע למטרת העלמת ורידים. היה זה ניתוח טראומטי אשר התבצע תחת הרדמה, וגם לא היה יעיל במיוחד: ב-40% מן המקרים חזרו הורידים. בשנים האחרונות, עם התפתחות האולטרא סאונד, מתבצעת העלמת ורידים ללא התערבות כירורגית. הטיפול החדשני נקרא סקלרופאטיה מונחית אולטרא סאונד. בעזרת מחט עדינה מחדירים אל תוך הוריד חומר הגורם לסגירתו. בסופו של הטיפול הוריד מתרוקן מדם, נסגר ונעלם. העלמת הוריד דורשת מספר פגישות, אך, בניגוד לניתוח, תהליך זה אינו נעשה בהרדמה, והמטופל חוזר מיד לאחריו לפעילותו הרגילה. יעילותו של טיפול העלמת ורידים זה גדולה לאין ערוך מזו של הניתוח- כ-90%.

באסתטיקס פועלת מרפאת העלמת ורידים. מרפאה זו פועלת בשיטה החדישה והמעודכנת ביותר- סקלרופאטיה מונחית אולטרא סאונד. במרפאה בוצע בהצלחה מרובה טיפול העלמת ורידים במאות חולים בשנים האחרונות. ללא צורך בהרדמה ובהפסקת הפעילות הרגילה, שיפר הטיפול את איכות חייהם לאין ערוך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.